Календарь событий
Наши партнеры

Положення БЛКО

                                                

 

 

 

ПОЛОЖЕННЯ

про порядок проведення Баскетбольної Ліги Кіровоградської області серед чоловічих команд

сезону 2015-2016 р.

 

     

 

м Кіровоград – 2015

 

 

І.Мета та завдання

1.1. Подальший розвиток та популяризація баскетболу в місті Кіровограді та Кіровоградській області.

1.2. Підвищення майстерності та навичок гри у баскетболі.

1.3. Втілення в життя ідеї: "Баскетбол – це не гра, а стиль життя".

ІІ. Строки проведення

2.1. Строки проведення – згідно з календарем ігор.

ІІІ. Керівництво та відповідальність за проведення змагань

3.1. Керівництво підготовкою та проведення БЛКО здійснюється Федерацією Баскетболу Кіровоградської області та Управлінням фізичної культури та спорту обласної державної адміністрації.

3.2. Безпосереднє проведення змагань покладається на директорат чемпіонату, затверджений Президентом ФБКО.

IV. Організації, які беруть участь у змаганнях, вимоги до учасників

4.1. До участі у БЛКО   2015-2016 рр. допускаються команди:

1. БК«Шанс»

2. КТМ

3.  «Бобринець»

4. «Ветеран-Баскет»  

5. «Юность»

6. «Аджамка»

7.  Ікар

8.  КДПУ

4.1. До виступу у чемпіонаті допускаються  команд, що подають офіційну заявку та виконують необхідні вимоги до учасників чемпіонату.

4.2. Керівництво команд повинно довести до відома гравців правила та покарання, які використовуються у чемпіонаті по боротьбі з використанням допінгу, та вимагати від гравців дотримання існуючих правил в будь-якій формі і в будь-який час.

4.3. Чисельний склад команд при проведенні ігор чемпіонату складає 18 осіб (17 гравців, 1 тренер).

4.4. У складі команди можуть бути громадяни України та іноземці, які проживають у Кіровоградської області і мають Кіровоградську прописку.

4.5. Перехід гравців в команду іншого клубу дозволяється:

–  до початку другого кола (Січень 2016 рік.)

4.6. Кожну гру чемпіонату обслуговує двоє суддів в полі, 2 суддів-секретарів.

4.7. Усі команди-учасниці чемпіонату повинні мати електронну адресу.

Інші вимоги до учасників чемпіонату регламентуються "Положенням про статус баскетболіста України", "Положенням про допуск гравців, тренерів і суддів до участі в змаганнях, які проводить ФБКО", "Регламентом організації і проведення офіційних змагань", "Правилами, які регулюють дисциплінарні, адміністративні санкції та штрафи".

V. Система проведення чемпіонату

Перший етап

Команди грають два кола (гра дома і гра на  виїзді).

Другий етап

Команди, що посіли на першому етапі місця з 1 по 4 за системою ″плей-офф″ грають до двох перемог. Перша гра та, при необхідності, третя ігри граються на майданчику команди, яка посіла вище місце на першому етапі, друга гра грається на майданчику команди, що посіла нижче місце на першому етапі.

У фіналі та матчах за третє місце команди грають до двох перемог. Перша, третя, та п′ята ігри граються на майданчику команди, яка посіла вище місце на першому етапі. Друга та четверта ігри граються на майданчику команди, що посіла нижче місце на першому етапі.

 

VІ. Визначення командних результатів

6.1. Місця команд розподіляються згідно з Правилами ФБУ.

VІІ. Штрафні і дисциплінарні санкції

Учасники змагань ЧБЛКО повинні виконувати це Положення, офіційні правила гри в баскетбол ФІБА.

Керівництво та тренери команд, які приймають участь у Чемпіонаті Баскетбольної Ліги Кіровоградської області, несуть відповідальність за поведінку глядачів та нормальне проведення матчу.

Дисциплінарні вчинки учасників чемпіонату а також будь-які прошення порядку серед глядачів (до, під час чи після гри) розглядатимуться дисциплінарною-правовою комісією ФБКО. До порушників застосовується відповідальні санкції, які затверджені ФБКО. Контроль за виконанням санкцій покладається на президента (тренера) команди.

Відповідальність команд, гравців, тренерів за порушення вимог цього Положення та офіційних правил гри у баскетбол передбачена у Правилах, які регулюють дисциплінарні, адміністративні санкції та штрафи при проведенні змагань Чемпіонату Баскетбольної Ліги Кіровоградської області .

Дисциплінарні вчинки учасників чемпіонату, а також будь-які порушення порядку серед глядачів (до, під час чи після гри) розглядатимуться дисциплінарно-правовою комісією ФБКО.

VIIІ. Загальні положення

Ігри команд проводяться на спортивних спорудах, які відповідають вимогам Офіційних Правил гри в баскетбол. Спортивні споруди, де проводяться ігри чемпіонату, повинні мати акт прийому спортивної споруди представником директорату чемпіонату з баскетболу. На спортивних спорудах мають бути прапори України.

• Спортивні споруди повинні бути забезпечені такими умовами в залах, а саме:

• Температура в зимовий період- не нижче + 16 °С.

• Ігровий майданчик, баскетбольні конструкції, щити, кільця, табло, пристрій двадцяти чотирьох (24) секунд повинні відповідати вимогам Офіціальних Правил баскетболу та міжнародним стандартам (Додаток «Баскетбольне Встаткування» до «Офіційних Правил баскетболу»).

• Щити повинні бути виготовлені з відповідного прозорого міцного матеріалу, що представляє собою монолітний шматок, і мати розміри 180x105 см.

• Кільця повинні бути виготовлені із твердої сталі й мати амортизаційний пристрій.

• Сітки повинні бути виготовлені з білого шнура і довжиною від 40 до 45 см.

• Освітлення в ігровому залі повинно відповідати нормі щодо проведення спортивних змагань вищих рівнів (всі світлові точки повинні бути в робочому стані). Ігровий майданчик повинен бути рівномірно та достатньо освітленим

 

Клуб-господар, який приймає ігри чемпіонату, повинен:

 

● Забезпечити команду гостей ігровим залом для розминки не менш ніж за 15 хвилин до початку гри.

● Надати для тренування не менш, ніж 2 м'ячів, що повинні бути використані в іграх.

● Забезпечити при проведенні матчів громадський порядок, охорону суддів і команди гостей.

● Забезпечити обслуговування ігор кваліфікованим медичним персоналом з необхідними медикаментами. Лікар повинен відрекомендуватися команді гостей перед грою і довести до її відома своє місце знаходження.

● Виключити присутність в суддівській кімнаті сторонніх осіб, крім суддів що обслуговують гру, інспектора зустрічі, представників ФБКО і осіб, що запрошені суддею.

● Забезпечити умови для роботи відео-операторів команд.

Клуб-господар може бути позбавлений права проведення ігор на своєму майданчику в випадку незадовільного прийому учасників або неякісної підготовки місць змагань.

У разі неможливості проведення зустрічі з поважних причин, гра повинна бути перенесена на інший майданчик. Рішення про перенос на інший майданчик приймає  Головний суддя і узгоджує це питання з директоратом чемпіонату. Місце проведення зустрічі в цьому випадку визначає директорат чемпіонату.

Якщо команда вирішує, що її права були утиснені рішенням суддів або якою-небудь подіями, які відбулися під час гри, вона може подати протест з відеозаписом усієї гри. В разі невиконання цієї умови протест не розглядається.

Негайно по закінченні гри капітан цієї команди повинен проінформувати старшого суддю про те, що його команда подає протест на результат гри, і підписати протокол у графі « Підпис капітана у випадку протесту». Для того, щоб цей протест став дійсним, необхідно, щоб тренер підтвердив цей протест у письмовій формі. Це повинно бути зроблено не пізніше 20 хвилин після закінчення гри. Докладні роз’яснення необов’язкові. Досить написати: Клуб «Х» протестує проти результату гри між командами «Х» і «Y». Потім він повинен передати задаток 500 гривень старшому судді.

Клуб, що звернувся з протестом повинен подати у ФБКО текст з детальним описом протесту  протягом години після закінчення гри.

Рішення стосовно протесту повинно бути прийнято директоратом чемпіонату за два дні після подання протесту.

Рішення директорату ФБКО є остаточним.

Якщо протест задоволений, грошовий внесок має бути повернений.

Початок ігор в будні дні - не раніше 17 години, у вихідні та святкові дні - не раніше 12 години. Час початку ігор не може бути змінено без наявності для цього поважної причини. Команда господар повинен отримати в ФБКО дозвіл про перенесення початку гри та повідомити про це всі зацікавлені сторони не пізніше ніж за 24 години до гри.

Якщо команда з якихось причин хоче замінити дату гри, вона повинна зателефонувати в директорат чемпіонату та попередити команду суперника з узгодженою іншою датою гри.

IX. Нагородження

Команди, які посіли І-III місця, нагороджуються кубками та дипломами.

Гравці, тренери та керуючий склад команд, які посіли І-III місця, нагороджуються медалями, дипломами.

Нагородженню підлягають 4 найкращих гравці Баскетбольної Ліги Кіровоградської області.

 

X. Фінансування

Виїзд команд за рахунок відряджуючої організації (проїзд, проживання, харчування).

При проведенні ігор команда-господар несе витрати по:

·        Оплаті 2 суддів та 2 суддів-секретарів;

 ● організації ігор, їх реклама;

 ● медичному забезпеченню.

 

XI. Заявки

Заявку для участі у Баскетбольній Ліги Кіровоградської області  до 05.10.2015 р. директорату ФБКО (Sidilo@mail.ru, тел: 0663210390) подається письмово підтверджуюча (попередня) заявка з назвою команди/клуба (поштою, електронною поштою або факсом).

Іменні заявки для участі подаються за установленим графіком (можливо поштою разом з фотографіями на посвідчення).

Не пізніше ніж за п'ять днів до подання заявки треба надіслати до ФБКО заявочний список факсом або електронною поштою.

Усі зміни до заявок повинні бути подані до директорату не пізніше 72 годин до початку першої гри.

Заявки або дозаявки гравців дозволяються після першого кола чемпіонату і закінчуються до початку 2-го кола.

 

БАСКЕТБОЛ – ЦЕ НЕ ГРА, А СТИЛЬ ЖИТТЯ!!!

 

Добавить комментарий (он появится после премодерации)
Ваше имя:*
Текст сообщения:*
Введите код:*