Календарь событий
Наши партнеры

Усе вирішиться в Харкові

У матчі-відповіді плей-оф чемпіонату України серед команд Першої ліги «Золотой Век-2» у феєричному матчі в Кропивницькому переграв харківський «Універбаскет» – 91:82 (18:14, 26:21, 22:27, 25:20), зрівнявши рахунок в серії до двох перемог! Відтак, на кропивничан чекає третя, вирішальна за вихід у чвертьфінал зустріч, яка відбудеться у Харкові, 10 квітня.

У другому поєдинку серії у Кропивницькому команда Андрія Бабенка продемонструвала неймовірну жагу до перемоги. Господарі почали зустріч у досить високому темпі, але подекуди надмірне бажання заважало «золотим» сповна використати усі свої нагоди під щитом харків’ян. До слова, звітний матч команди проводили в спортзалі фізико-математичного факультету ЦДПУ ім. В. Винниченка, а не в стінах звичного факультету фізичного виховання. Остаточно призвичаїтися до гри в старому-новому залі кропивничани змогли під завісу першої чверті, за що цілком справедливо були винагородженні  мінімальною перемогою – 18:14.

Натомість гості в цей момент зустрічі ніяк не могли віднайти свою гру. Подекуди м’яч просто відмовлявся потрапляти до кошика «золотих». Як тут не згадати усім відомий вислів про «домашні стіни»? Відзначимо, початок другої чверті став бенефісом Олександра Хапуна. Після вдалої трьошки лідера слобожан Максима Мочалова Олександр, використавши декілька помилок «універбаскетців», за декілька секунд приніс своїй команді +6 очок, відправивши гостей у тайм-аут. Втім, навіть хвилинна перерва не зупинила господарів. Хлопці Андрія Бабенка продовжили самовіддано грати в обороні, майже нічого не дозволяючи створювати суперникам попереду. А швидкі атаки Мизя, Петрова і компанії до середини чверті довели перевагу «Золотого Века-2» до 10 очок – 36:26. Однак і це не було межею! Після влучання з-за дуги того ж таки Хапуна, а також двохочкових Петрова і Фортуни, перевага господарів сягнула 15 очок (!) – 43:28. У цей момент дуже вчасно для харків’ян влучив здалеку Костянтин Козорізов, після чого гості провели ще дві вдалі атаки і завершили першу половину зустрічі з перспективними для себе -9 – 44:35. Уся боротьба була попереду.

Після великої перерви гравці «Універбаскета» заграли швидше і агресивніше. При цьому у іншого лідера слобожан Максима Мочалова пішли дальні кидки, що дозволило гостям впритул наблизитися до кропивничан у рахунку – 59:56 – за 4 хвилини до кінця чверті. Андрій Бабенко відразу взяв тайм-аут, щоб дещо перебудувати гру команди, – і це дало свій результат. В одній з останніх атак періоду Євген Саламаха поклав у гостьовий кошик надважливу трьошку, яка дозволила «золотим» зберегти мінімальну перевагу в рахунку – 66:62.

Початок заключного періоду гри змусив серйозно похвилюватися місцевих вболівальників «Золотого Века-2». Нестримний Костянтин Козорізов почав чверть дальнім точним кидком. А вже в наступній атаці, яку гості розпочали, скориставшись помилкою «золотих» в нападі, харків’яни вперше у поєдинку вийшли вперед – 66:67. У цей, без перебільшення, найвідповідальніший момент зустрічі холоднокровна трьошка Євгена Саламахи привела місцеву публіку в екстаз – 69:67. Закріпив успіх партнера по команді неймовірно важливими чотирма пунктами Влад Лукінський.

Гості зусиллями того ж Костянтина Козорізова і Максима Мочалова продовжували відчайдушно переслідувати «золотих». У цей момент зустрічі перевага господарів справді не виглядала нездоланною. Пам’ятаючи про перший матч у Харкові, коли команди зіграли увесь поєдинок і два овертайми, гості чіплялися за кожну можливість зрівняти рахунок. Слобожани всіма правдами й неправдами намагалися закривати наших лідерів Микиту Мизя і Олександра Петрова. Тому кожен пункт у скарбничку «Золотого Века-2», який наприкінці гри здобували ці гравці, давався хлопцям ціною великих зусиль і справжньої чоловічої боротьби. Жоден із суперників не хотів поступатися. А тому під завісу зустрічі гравці обох команд нахапалися чимало фолів. За 4:10 до кінця матчу гру з п’ятьма фолами закінчив Руслан Фортуна. Буквально за мить у гостей з тієї ж причини на лавку запасних сів Іван Лотошніков. Останні хвилини поєдинку пройшли на майданчику за дещо сумбурної гри. Гості поспішали перевести матч хоча б в овертайм, у той час як досвідчені гравці «Золотого Века-2» вибудували справжню стіну в захисті. У підсумку надійність в обороні та спокійна, комбінаційна гра в нападі дозволили «золотим» довести матч до такої важливої і абсолютно заслуженої перемоги – 1:1 – серія продовжується!

Наостанок зазначимо: у четвер на майданчику у Кропивницькому була справжня Команда, де кожен гравець віддав усі сили заради омріяної перемоги. Ковалями неймовірних переможних емоцій, які подарував своїм вболівальникам «Золотой Век-2», сьогодні були Олександр Петров (у Сашка черговий дабл-дабл – 17 очок, 21 підбирання), Микита Мизь (25 очок), Олександр Хапун (15 очок), Євген Саламаха (15 очок), Руслан Фортуна (11 очок, 7 результативних передач), Владислав Лукінський (6 очок, 4 підбирання), Євген Мутель, Іван Рибченко, Андрій Вербовий і Костянтин Фомічов. «Золотой Век-2» на чолі з Андрієм Бабенком продовжує приємно дивувати, закохувати своєю самовідданою грою і, звісно, писати історію!