Календарь событий
Наши партнеры

Поступилися, але не здалися

«Золотой Век» зазнав мінімальної поразки на власному майданчику в першій грі 1/4 фіналу плей-оф чемпіонату України у Вищій лізі. Впевнено виграючи по ходу зустрічі, кропивничани у підсумку не змогли втримати перевагу над суперниками із БК «Рівне» – 81:85 (33:22, 23:22, 14:18, 11:23). Попереду у «золотих» матч-відповідь у Рівному, який відбудеться вже цієї п’ятниці, 6 квітня. Завдання команди на майбутній поєдинок залишається незмінним – боротися виключно за перемогу.

Незважаючи на домашню поразку в першій грі чвертьфінального протистояння з рівнянами, команда Георгія Ступенчука має хороші шанси «віддати боржок» підопічним Михайла Переверзія вже у Рівному. Сьогоднішня зустріч засвідчила, що і рівняни, і кропивничани невипадково кваліфікувалися до раунду плей-оф. На майданчику у Кропивницькому зустрілися приблизно рівні за силами суперники, які подарували вболівальникам обох команд справді емоційне та видовищне протистояння.

Господарі дуже впевнено провели першу половину зустрічі. З перших секунд матчу «золоті» задали грі досить швидкого темпу. Крім того, у гравців «Золотого Века» пішли дальні кидки, які досить швидко забезпечили команді комфортну перевагу в рахунку. За стартову десятихвилинку кропивничани реалізували вісім трьохочкових. При цьому господарі досить щільно грали в захисті, не дозволяючи гостям особливо розгулятися під час власних атак. Другу чверть кропивницькі баскетболісти провели у такому ж високому темпі, забезпечивши собі ще на початку періоду комфортні +17 очок. Водночас слід віддати належне гостям, які продовжували боротися і все ж таки ще до великої перерви змогли скоротити відставання в рахунку до 12 пунктів – 56:44. Уся боротьба була попереду.

Друга половина поєдинку перевернула все з ніг на голову. Почалося все з того, що у «золотих» збився приціл, тоді як гості свої моменти раз за разом реалізовували. У деяких епізодах команді Георгія Ступенчука відверто не щастило. Після пострілів Максима Козловця, Влада Унгуряна і Сергія Юрченка, які до цього реалізовували фактично кожний свій момент, м’яч декілька разів зрадницьки вистрибував із кошика. Все це додавало нервовості діям господарів на майданчику. Як наслідок, першу результативну атаку кропивницька команда провела лише в середині третьої чверті, коли Олексій Масальський заробив два с фолом і приніс у підсумку своїй команді три надважливі в ці хвилини очки. Закріпив успіх партнера по команді дальнім точним кидком Дмитро Антонець. Згодом той-таки Масальський виборов ще три пункти, вдало завершивши атаку «золотих» і змусивши суперників на собі фолити. Зі штрафного Олексій був точним.

Не менш важливими були і наступні дві результативні атаки, які вже у кінцівці третьої чверті вдало завершили Олександр Дробязко і В’ячеслав Моторчук. І хоч в цілому за досить нервової гри третю десятихвилинку господарі віддали – 14:18, мінімальна перевага все ж таки була на боці «золотих» – 70:62.

Заключний період гри приніс команді Георгія Ступенчука величезне розчарування. На початку чверті рівняни провели дві результативні атаки, скоротивши відставання в рахунку до чотирьох пунктів. У цей момент дуже своєчасно влучив здалеку Богдан Сосой, на що гості відповіли відразу двома трьохочковими – 73:72 – «Золотой Век» бере тайм-аут. Після хвилинної перерви гості, відчувши реальну можливість врятувати гру, продовжили йти вперед і до середини чверті таки відновили паритет – 75:75. А вже за дві хвилини до кінця матчу рівняни вийшли вперед – 78:80. У кропивничан у цей момент зустрічі абсолютно не клеїлася гра, тоді як гості сповна використали свої нагоди, довівши перевагу в рахунку до 5 очок – 78:83. В одній із заключних атак Богдан Сосой подарував надію кропивничанам, влучивши здалеку і скоротивши відставання до двох очок за декілька секунд до фінальної сирени – 81:83. Але останнє слово у звітному матчі було за гравцями «Рівного». На останніх секундах поєдинку гості підловили кропивничан на помилці у нападі та реалізували швидку контратаку, яка й поставила фінальну крапку у першому матчі 1/4 фіналу – 81:85.

Найрезультативнішими гравцями у складі «Золотого Века» в матчі проти БК «Рівне» стали Максим Козловець (16 очок, 9 підбирань), Сергій Юрченко (15 очок, 8 підбирань), Богдан Сосой (14 очок) і Олександр Дробязко (11 очок).

– Аналізуватимемо те, що сталося і, сподіваюся, зробимо правильні висновки, – зазначив після гри наставник команди Георгій Ступенчук. – Першу половину зустрічі провели досить добре, однак у другій допустили занадто багато помилок. Варто відзначити рівненську команду, яка запропонувала нам досить високий темп. То ж, або ми занадто рано повірили в свою перемогу, або просто підсіли фізично. У будь-якому випадку детально розберемо цю гру і рухатимемося далі. Понад шість хвилин третьої чверті ми не могли забити, втрачали м’яч у простих ситуаціях. Лідери команди, які нещодавно відновилися від травм, поки повністю не готові до такого рівня, їм потрібно більше часу. Слава Моторчук, на жаль, поки не готовий, Олександр Дробязко – готовий на п’ятдесят відсотків. У п’ятницю на нас чекає матч-відповідь. І, повірте, ми кістьми ляжемо, щоб перемогти, – наголосив головний тренер «Золотого Века» Георгій Ступенчук.